Aizkaru audumi

Aizkaru audumi

Domo Dizains piedāvā stilistiski daudzveidīgus aizkaru audumus aizkariem un žalūzijām plašā cenu amplitūdā. Salonos uz vietas pieejami vairāk nekā 300 pieprasītākie dienas un nakts aizkaru audumi, bet no mūsu pārstāvēto ražotāju katalogiem iespējams pasūtīt vismaz 1000 dažādu audumu. Mūsu komanda palīdzēs atrast piemērotāko risinājumu Jūsu vajadzībām.

Dienas aizkari

Dienas aizkaru galvenā funkcija ir nodrošināt privātumu telpā dienas gaišajā laikā. Caurspīdīgais audums vienmērīgi kliedē gaismu, iepludinot telpā maigākas toņkārtas. Dienas aizkari darbojas arī kā gaisa filtrs, neļaujot āra putekļiem uzreiz nonākt dziļāk telpā, un ļauj notušēt apkures un ventilācijas komunikāciju elementus. Dienas aizkarus visbiežāk kombinē ar nakts aizkariem un žalūzijām vai izmanto vairākos slāņos kombinācijā ar citiem audumiem. Organzu un tā variācijas iespējams izmantot arī žalūzijās un bīdāmajos paneļos, tā uzsverot telpas askētiskumu un funkcionalitāti. Šobrīd populāri ir tumšāki dienas aizkaru audumi, ko bieži lieto vienus pašus - tie efektīvi izskatās pie lieliem logiem.

Nakts aizkari

Jau vairākus gadus lins un tā imitācijas ir viens no pieprasītākajiem audumu veidiem aizkariem un žalūzijām, jo iemieso dabiskumu un lieliski iederas gandrīz jebkura stila interjerā. Savukārt kokvilnas audumu popularitātes pamatā ir šī materiāla pārsteidzošā daudzpusība - tas ir izturīgs un patīkams uz tausti, tāpēc to bieži izmanto ne tikai aizkariem, bet arī mēbelēm. Kokvilnas audumi ir pateicīgs pamats dažādiem printiem - gan klasiskiem, gan moderniem.

Zīdu imitējoši sintētiskas šķiedras audumi ir praktiska alternatīva dabiskajam zīdam – tie ir vieglāk kopjami, izturīgāki un lieliski imitē zīda glāsmaino tekstūru. Tafta un žakarda audumi lieliski iederēsies ne tikai vēsturiskā stilistikā ieturētos interjeros, bet arī piešķirs smalkumu un eleganci mūsdienīgiem mājokļiem.

Samts atkal ir modē! Tas piešķir interjeram omulību un glamūru. Modernajos samta audumos bieži tiek kombinētas atšķirīgas tekstūras un materiāli (lins, organza, zīds), radot pārsteidzošus vizuālos efektus un novatoriskas faktūras. Mūsu salonos ir pieejami gan vienkārši, klasiski sintētiskās šķiedras samta audumi plašās toņu variācijās, gan arī smalki, pasaulē atzītu zīmolu radīti kokvilnas samta audumi ar lielu šķiedras blīvumu – tie ilgi kalpos un izskatīsies nevainojami.

Audumi ar specifiskām īpašībām

Interjera tekstiliju ražotāji arvien biežāk savās kolekcijās iekļauj inovatīvus audumus ar specifiskām īpašībām, kas ļauj mājokļos un sabiedriskajās telpās nodrošināt visaugstāko drošības un komforta prasību ievērošanu. Aptumšojoši (blackout, dim-out) audumi tiek izmantoti guļamiestabās - tie apvieno dekoratīvu audumu ar gaismu necaurlaidīgu slāni, tādēļ tiem nav nepieciešama odere. Blīvais audums labi slāpē ārpuses trokšņus un kalpo arī kā temperatūras regulators – aukstā laikā tas neļauj vēsajam gaisam caur logiem uzreiz ieplūst telpā, bet karstā vasarā aizkavē telpas sakaršanu.

Filcam līdzīgos skaņu slāpējošos audumus visbiežāk izmanto atvērtā tipa birojos, ofisos ar stikla starpsienām vai citās publiskās telpās, kur nepieciešams variēt telpu zonējumu un nodrošināt privātumu. Līdz ar tehnoloģiju attīstību arī interjera tekstila jomā ienāk inovācijas - ugunsdroši audumi. Tie aizdegoties nekūp, neizdala indīgas gāzes un aptur tālāku degšanu, tāpēc īpaši piemēroti ne tikai aizkariem un mēbelēm sabiedriskās telpās (viesnīcās, restorānos), bet arī mājokļos ar kamīnu, krāsni vai citiem ugunsdrošību ietekmējošiem elementiem.

Ekskluzīvi audumi

Domo Dizains salonos jūs atradīsiet ekskluzīvus audumus no tādiem ražotājiem kā Christian Fischbacher, Wind, James Hare, Eijffinger, Voyage Maison. Mūsu sortimentā ir gan jaunāko tehnoloģiju sasniegumi – audumi, kas imitē metālisku spīdumu, koka, akmens vai ādas faktūru, smalki dažādu materiālu audumi ar izšuvumiem, pērlītēm, rakstos ieaustu zelta un sudraba diegu, lina un samta kombinācijas vienā audumā, pēc gadsimtiem seniem zīmējumiem radīti meistardarbi, kā arī atturīgi un vienkārši, taču izcilas kvalitātes un ar lieliskām īpašībām apveltīti audumi jūsu interjeram.